Dzisiaj jest 23 maja. Już jutro weekend!
ŁZY akustycznie w CK Wiatrak
27-02-2010, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

27.02.2010
godz: 20:00

ŁZY akustycznie

CK WIATRAK
Zabrze ul. Wolności 395
www.wiatrak.art.pl

Bilety:
30 zł- przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu
Zespół ŁZY istnieje już 13 lat i jest obecnie jedną z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się sześć albumów Łez, z których trzy: "W związku z samotnością", "Nie czekaj na jutro" i "The Best Of 1996-2006" osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden - "Jesteś jaki jesteś" pokrył się "złotem".
Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album "W związku z samotnością" (2001 r.) z przebojami "Agnieszka" oraz "Narcyz". Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to ŁZY przebojem "Oczy szeroko zamknięte" zdobyły Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wkrótce piosenka "Oczy szeroko zamknięte", w plebiscycie Radia Zet, została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku.
Najważniejsze nagrody i wyróżnienia, które zespół zdobył w ciągu ponad 13-tu lat swojej działalności to m.in.: wspomniana już wygrana na festiwalu w Opolu, dwie Superjedynki (dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku "Oczy szeroko zamknięte), trzy Mikrofony Popcornu, II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, II miejsce w plebiscycie "Telekamery" (w kategorii Muzyka), a także II miejsce na festiwalu Top Trendy podsumowującym sprzedaż polskich płyt w 2003 roku. Tygodnik "Wprost" uznał wówczas ŁZY za jeden z dwóch najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

Obecnie zespół Łzy pracuje nad nową, siódmą w swojej karierze, płytą. Za ostatnią, "The Best Of 1996-2006", podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, grupie została wręczona Platynowa Płyta. Zespół pojawił się również z koncercie Superduety, w którym wystąpił w niecodziennym duecie z legendą polskiej estrady, Jerzym Połomskim.
Łzy są jednym z ulubionych przez polską publiczność i najczęściej koncertujących zespołów w Polsce. Największe przeboje grupy to: "Oczy szeroko zamknięte", "Agnieszka", "Narcyz", "Jestem jaka jestem", "Gdybyś był", "Puste słowa", "Niebieska sukienka", "Julia", "Przepraszam Cię". Każdy koncert Łez to ogromna dawka gitarowej energii i widowisko na bardzo wysokim poziomie.

Zespół Łzy tworzą: Ania Wyszkoni (wokal), Adam Konkol (gitary), Arek Dzierżawa (bas), Rafał Trzaskalik (gitary), Adrian Wieczorek (instrumenty klawiszowe), Dawid Krzykała (perkusja).
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.