Dzisiaj jest 21 maja. Do weekendu pozostało 3 dni!
Closterkeller
24-09-2010, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

24.09.2010, piątek godz: 19.30
ABRACADABRA Gothic Tour 2010

Zagrają:
CLOSTERKELLER
support: VENA VALLEY

Piątek, start godz: 19.30.
Wejście do klubu od godz:19.00.

Przedsprzedaż: 25 pln
W dniu koncertu: 30 pln

Bilety w sprzedaży w klubie oraz sklepach muzycznych w Zabrzu, Gliwicach i Katowicach oraz w sieci sprzedaży Ticketonline (internet + EMPiK Bileteria) - sieć dolicza prowizję do ceny biletu.
Kup bilet online: http://www.ticketonline.com/pl/pl/modul/production/147806-Closterkeller/
CLOSTERKELLER przygotowuje się do szóstej edycji Abracadabra Tour.
Tegoroczna trasa odbędzie się tradycyjnie jesienią (wrzesień-listopad) i obejmie swym zasięgiem 33 miasta.
Podczas trasy będzie można usłyszeć po raz pierwszy kilka premierowych utworów.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji sceny polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka z elementami gotyku.

Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasują się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo, że grają muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a ich najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.

Bogatą dyskografię zespołu stanowi 8 płyt studyjnych ("Purple", "Blue", "Violet", "Scarlet", "Cyan", "Graphite", "Nero", "Aurum"), 3 koncertowe, 3 albumy DVD oraz liczne single i kompilacje. Dotychczas zespół zagrał praktycznie na wszystkich istotnych polskich festiwalach, m.in. kilkakrotnie w Jarocinie, Przystanku Woodstock, Węgorzewie, Castle Party w Bolkowie, a wiosną 2010 roku pojawił się z bardzo udaną wizytą na Wyspach Brytyjskich w Londynie.

Gościem zepołu na zabrzańskim koncercie będzie VENA VALLEY.
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.