Dzisiaj jest 21 maja. Do weekendu pozostało 3 dni!
Hunter w CK Wiatrak
04-03-2011, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

04.03.2011, piątek, godz:19:30
HUNTER
+ support

Bilety:
Przedsprzedaż: 28 pln
W dniu koncertu: 35 pln

Tak jak było obiecane na urodzinowym koncercie, spotykamy sie z HUNTEREM na poprawinach w marcu 2011 ;)

Hunter - polski zespół heavymetalowy. Muzycy grupy określają swój styl jako soul metal. Zespół powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy Pawła Grzegorczyka i Grzegorza Sławińskiego. W latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu muzyki metalowej Hunter Fest.

Zespół założony został w Szczytnie przez Pawła Grzegorczyka i Grzegorza Sławińskiego w 1985 roku. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard, Die Hard The Hunter.

Na początku swojej kariery zespół wraz z Robertem Ropiakiem nagrał dwa dema. Zespół aktywnie koncertuje od początku swojej kariery. W 1991 roku koncerty zaczęły odbywać się także w Niemczech i to właśnie po jednym z nich zespół otrzymał propozycję wydania płyty od APN Studio Neustadt GmbH. Po nagraniu materiału, został on zmontowany w studiu nagraniowym S4 w Warszawie, a następnie wydany przez Meridian Publishing w grudniu 1995 roku. Występowali wtedy jedynie Paweł Grzegorczyk, Tomasz Golijaszewski oraz Grzegorz Sławiński.

W 1996 roku zespół zagrał na Przystanku Woodstock, razem z Robertem Ropiakiem, który powrócił do kapeli na trzy lata. W 1999 roku Ropiak został zastąpiony przez Piotra Kędzierzawskiego. Na gitarze basowej grał wtedy Konrad Karchut.

W 2005 roku ukazał sie trzeci album grupy zatytułowany T.E.L.I..., wydany nakładem Metal Mind Productions.

Zespół został nominowany do Bisera 2005 w kategorii "Najlepsze koncerty ze stemplem jakości BIS Polskie Radio" za trasę koncertową promującą album T.E.L.I....

Latem 2007 roku dużą popularnością cieszył się utwór "Easy Rider" nagrany z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza, utrzymując się przez pewien czas na wysokiej pozycji na liście przebojów Radiowej Trójki.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel grupy Grzegorz Sławiński zaprzestał współpracy z zespołem. Na początku 2009 roku do zespołu dołączył Dariusz Brzozowski który zastąpił Sławińskiego.
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.