Dzisiaj jest 23 maja. Już jutro weekend!
Indios Bravos w CK Wiatrak
22-10-2011 - 22-10-2011, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

http://wiatrak.art.pl/info_indios-bravos.html

22.10.2011, sobota, godz 19:30
INDIOS BRAVOS

Przedsprzedaż: 30 pln.
W dniu koncertu: 35 pln.

Grupa Indios Bravos powstała, początkowo jako projekt studyjny, w 1997 z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha, założyciela i ówczesnego leadera najpopularniejszego polskiego zespołu rockowego lat dziewięćdziesiątych – Hey.

Wydana w 1999 roku płyta „Part One”, zawierająca muzykę określaną przez jej twórców jako cyber-reggae, nagrana została z udziałem wokalisty Piotra Gutkowskiego, wspierającego w latach późniejszych czołowych polskich wykonawców sceny hip-hop. Ten początkowy skład stanowi po dziś dzień trzon zespołu, który od roku 2003 prowadzi regularną działalność koncertową, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie.

Na scenie Indios Bravos, to zespół sześcioosobowy w klasycznym rockowym składzie – wokal, dwie gitary, instrumenty klawiszowe, gitara basowa i perkusja. Ze swoją unikalną mieszanką reggae, rocka i bluesa zespół zagrał (często jako headliner) na wszystkich liczących się polskich festiwalach, prezentujących muzykę reggae i rock, w tym – Ostróda Reggae Festiwal, Reggae Dub Festival - Bielawa, Jarocin Festiwal, Heineken Open'er Festival, One Love Festival, Przystanek Woodstock na którym za występ w roku 2006 zespół otrzymał od ponad trzystutysięcznej publiczności nagrodę Złotego Bączka przyznawaną za najlepszy koncert tego trzydniowego festiwalu.

Zespół koncertował również poza granicami Polski, w tym wielokrotnie na Wyspach Brytyjskich (Londyn, Manchester, Dublin, Edynburg, Limerick).
Ewoluująca od samego początku powstania zespołu muzyka Indios Bravos to swoista mieszanka reggae, rocka i bluesa.

Mocną stroną utworów są teksty, niosące pozytywne, filozoficzne przesłanie.

Indios Bravos:
Piotr "Gutek" Gutkowski – voc
Piotr Banach – git
Krzysztof Sak – git
Marcin Łuczyński – kb
Ryszard Łabul – bg
Lech Grochala – dr
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.