Dzisiaj jest 23 maja. Już jutro weekend!
DonGuralesko w CK Wiatrak
29-10-2011, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

29.10.11 - sobota, godz: 20.00
DON GURALESKO,
KACZOR, RY23, RAFI
SZPADYZOR NIGHT SHOW!

support: Pinkers, Invens

Przedsprzedaż: 25 pln
W dniu koncertu: 30 pln

Już 29 października - Szpadyzor Night Show - ekipa SZPADYZOR RECORDS atakuje Zabrze! Kolejny raz raperzy reprezentujący poznańską wytwórnie wystąpią na jednej scenie, by promować swoje albumy!

DonGURALesko, właściwie Piotr Górny (ur. 8 marca 1980 w Poznaniu), znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Dziadzia Giovanni, Osieroconych Płyt Selektor, Zaklinacz Deszczu. Polski raper. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku i jest członkiem takich grup muzycznych jak Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW. DonGURALesko współpracował z takimi wykonawcami jak Wall-E, Kaczor, Peja, Tede, Sido, DJ Kostek, Fokus, Matheo, Paluch, Grubson czy Pezet. Twórczość DonGURALesko zaliczana jest do nurtu braggadocio. W tekstach nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu. Co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania.

Kaczor, właściwie Dominik Kaczmarek (ur. 30 października 1979) - polski raper. Działalność w muzyce rozpoczął współpracując z donGuralesko, tworzą wspólnie zespół Killaz Group. W roku 2009 odszedł z grupy PDG Kartel. W 2009 roku nagrał utwór pt. "Ten Dzień" z okazji walki Jędrzeja "Węgorza" Kubskiego w formule MMA na gali XFS2, która odbyła się 7 lutego tego samego roku w Poznaniu. W lutym 2010 roku raper uzyskał nominację w plebiscycie Podsumowanie 2009 serwisu poznanskirap.com w kategorii artysta roku. Dnia 1 grudnia 2010 roku została wydana pierwsza solowa płyta Kaczora pt. Przyjaźń, Duma, Godność, która ukazała się nakładem wytwórni Szpadyzor Records.

RY23, właściwie Łukasz Wrzalik (ur. 1982), – polski raper. Działalność artystyczną rozpoczął na początku XXI w. wraz z zespołem Cromm Cruac, z którym nagrał trzy albumy. Ponadto występuje w duecie RR Brygada, w ramach którego nagrał dwie płyty. Pierwszy solowy album rapera Uliczny Folklor ukazał się w 2003 roku, jednak pierwsze powszechnie dostępne nagrania ukazały się w 2009 roku na mocy kontraktu z wytwórniami 5 Element, a następnie Szpadyzor Records. Wrzalik współpracował z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: DonGURALesko, Matheo, Killaz Group, Kaczmi, WWO, DJ Decks, Peja, Szad, czy Beat Squad. W latach 2000-2010 wystąpił gościnnie na dwudziestu czterech albumach. W lutym 2010 roku raper uzyskał nominację w plebiscycie Podsumowanie 2009 serwisu Poznanskirap.com w kategorii artysta roku.

Rafi właściwie Rafał Lochman (ur. 4 grudnia 1976), znany również jako Degustator, Rafi Degustator - polski raper. Lochman znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Beat Squad oraz duetu RR Brygada, który współtworzy wraz z RY23. Współpracował także z zespołami Cromm Cruac, PDG Kartel i Syndicate Dogs.
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.