Dzisiaj jest 21 maja. Do weekendu pozostało 3 dni!
Czesław Śpiewa
04-11-2011, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

04.11.2011, piątek, godz. 20:00
CZESŁAW ŚPIEWA
/z zespołem/


Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł
W dniu koncertu: 50 zł

Założycielem i twórcą formacji jest duński Polak o niewyparzonych ustach, Czesław Mozil, urodzony w Zabrzu, mieszkający w Danii, a obecnie w Krakowie.
Czesław Mozil pojawił się niby nie wiadomo skąd, choć przecież bywał tu od dawna.
Piosenka „Maszynka do świerkania” sprawiła, że cała Polska zaczęła rozpoznawać duńskiego Polaka grywającego z akordeonem, śpiewającego dziwaczne nieco teksty.
Ba! Wkrótce polubiła tego niepokornego twórcę, który nijak nie pasował do muzycznej sceny schyłku pierwszego dziesięciolecia XXI wieku.
Absolwent Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze podbijał serca polskiej publiczności dalej, choć nie było to ani łatwe.
On wie o tym najlepiej.
Czesław Mozil urzeka swoją niepokorną szczerością i żywiołowością i jest jedną z najbarwniejszych artystycznych postaci, trudnych do ujęcia w jednolite ramy.
Jego płytowy „Debiut”, nagrany z przyjaciółmi z Danii, który tak naprawdę debiutem nie był, pokrył się dwukrotnie platyną, a projekt Czesław Śpiewa został nagrodzony trzema „Fryderykami”.
Abstrakcyjno-absurdalno-alternatywno-popowe piosenki do tekstów napisanych wspólnie przez internautów i Michała Zabłockiego nucił cały kraj.
Bo były to historie o nas samych, naszych miłościach i nadziejach w tym niełatwym i zwariowanym świecie.
12 kwietnia 2010 roku ukazał się „POP”, album który pokazał jak zgubne jest szufladkowanie i jak cienka jest granica pomiędzy Offem a Mainstreamem.
„ POP” zachwycił krytykę: „Wybitny koncept album, jakiego jeszcze nie doczekaliśmy się w Polsce po 1989 roku” (Jacek Skolimowski, Dziennik); „Przede wszystkim mamy tu do czynienia z autorską, niebanalną kreacją” (Mirosław Pęczak, Polityka);
„ Nowa płyta to rozbrajająca mieszanka słodyczy, naiwności, ale i doprawionej szczyptą mroku i ironii wtłoczonych w chwytliwe melodie” (Dominika Węcławek, Życie Warszawy).
Na płycie gościnie wystąpili Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka i Nergal.
Album promują teledyski „W sam raz” i „Krucha Blondynka”, która została nagrodzona Drewnianym Yachem na Yach Film Festiwal i nominowana w kategorii wideoklip roku na Plus Camerimage Festival.
POP potwierdził sukces zespołu, czego najlepszym dowodem jest frekwencja podczas tras koncertowych promujących album w całej Polsce.

SKŁAD:
Czesław Mozil – wokal, akordeon
Martin Bennebo Pedersen – akordeon
Hans Find Meoller – gitara
Marie Louise von Bullow – kontrabas, gitara basowa
Troels Drasbeck – perkusja
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.