Dzisiaj jest 23 maja. Już jutro weekend!
24.02.12 Dżem w CK Wiatrak
24-02-2012 - 24-02-2012, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

24.02.2012, piątek, godz 20:00
DŻEM
support: PIFF PARRE

piątek, godz: 20.00
wejście do klubu od godz: 19.15

Przedsprzedaż: 48 pln.
W dniu koncertu: 58 pln.

DŻEM zagra klubowy koncert w ZABRZU!!! (24.02.12)
Po znakomicie przyjętych koncertach z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej przyszedł czas na klubowy koncert dla śląskiej publiczności.
24 lutego 2012 klubie CK Wiatrak z pełnym koncertem obejmującym cała twórczość zespołu wystąpi legenda polskiego bluesa DŻEM.
Zespołu Dżem nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom bluesa i rocka w naszym kraju.
Popularność przyniosły mu pierwsze przeboje – “Paw” i “Whisky” – a także świetne, dynamiczne koncerty. Zespół zaprezentował rockową muzykę mocno osadzoną w bluesie, z pewnymi elementami reggae. Tym, co zapewniało mu jednak niezwykłość, była charyzmatyczna sceniczna osobowość wokalisty Ryszarda Riedla, jego teksty, głos i hipisowski image.
To wówczas Dżem zaskarbił sobie wielkie uznanie i popularność u stosunkowo szerokich rzesz rockowych słuchaczy. Do najlepszych płyt grupy należą niewątpliwie “Cegła”, “Absolutely Live”, “Detox”, “Wehikuł czasu” i “Akustycznie” – nagrana wiosną 1994 r., na kilka miesięcy przed śmiercią Riedla.
Grupa Dżem powstała w Tychach, a założona została przez braci Adama i Bena Otrębów oraz Pawła Bergera i Aleksandra Wojtasiaka.
Pierwsze wzmianki o tym zespole można znaleźć już w 1973 roku. W grudniu tego samego roku dołączył do nich Ryszard Riedel.
W ciągu kilku kolejnych lat zespół dużo koncertował i brał udział w wielu znaczących festiwalach i niemal od początku miał bardzo liczne grono fanów, dzięki czemu zawsze mógł liczyć na pełne sale i gorące przyjęcie.
Konsekwentnym działaniem i doskonalonym wciąż warsztatem Dżem zdołał przekonać do siebie niechętnych początkowo krytyków.
Obecnie kapela uchodzi za jedną z największych gwiazd polskiej sceny rockowej. Lecz nie zawsze było tak dobrze.
W 1994 roku zmarł wokalista Ryszard Riedel (dziś śpiewa w zespole Maciej Balcar), a w 2005 klawiszowiec Paweł Berger (jego następcą został Janusz Borzucki).

Dziś ze śpiewającym Maciejem Balcarem, DŻEM nawiązuje do swych najlepszych dokonań sprzed lat.
Zwłaszcza, że zawsze należał do bardzo dobrych koncertowych wykonawców.
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.