Dzisiaj jest 22 maja. Do weekendu pozostało 2 dni!
10.11.12 Farben Lehre
10-11-2012 - 10-11-2012, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

W sobotę, 10 listoppada zespół FARBEN LEHRE zagra w Wiatraku koncert w ramach trasy promującej najnowsza płytę ACHTUNG 2012.

Gościnnie wystąpią również Jumanji oraz Opcji Jest Wiele.
Koncert obowiązkowy dla wszystkich fanów. Nie ma zmiłuj ;)

FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 9 płyt studyjnych: "Bez pokory", "My maszyny", "Insekty", "Zdrada", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Farbenheit", "Snukraina","Ferajna", koncertowa "Samo życie", dwa dvd: "Przystanek Woodstock 2006", "Punky Reggae live 2008"oraz liczne kompilacje.

11 września 2012 roku, nakładem wrocławskiej firmy Lou & Rocked Boys ukazał się najnowszy album zespołu FARBEN LEHRE, o złowieszczym tytule Achtung 2012

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. W latach: 1996, 2004 i 2006 grupa zaprezentowała się na scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla ponad stutysięcznej widowni. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators, Oi Polloi, Dritte Wahl, Rasta Knast, Krays, Paranoid Visions, Ine Kafe czy Smola a Hrusky. W ostatnich 5 latach FL zagrało blisko 500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich zespołów...

Od 2004 roku FARBEN LEHRE jest pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live.

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Achtung 2012", "Anioły i demony", "Corrida","Egoiści", "Erato", "Ferajna", "Handel","Helikoptery","Judasz", "Kolory", "Kontrasty", "Matura", "Pogodna", "Pozytywka", "Rozkołysanka", "Spodnie z GS-u", "Terrorystan", "Zagadka" czy "Zapamiętaj".

SKŁAD:
Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Adam Mikołajewski – perkusja

www.myspace.com/farbenlehre (utwory do odsłuchania)
www.farbenlehre.plocman.pl


Kawałki Jumanji z założenia osadzone są w stylistyce rockowej. Jednak w miarę zróżnicowane upodobania muzyczne poszczególnych członków kapeli sprawiły, że w muzyce zespołu szybko zaczęły się pojawiać motywy reggae/ska, a nawet całe utwory z tego gatunku. Ta mieszanka w połączeniu z obecnością skrzypiec składa się na specyficzny i rozpoznawalny styl Jumanji.

Bilety:
20 zł - przedsprzedaż
25 zł - w dniu koncertu
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.