Dzisiaj jest 21 maja. Do weekendu pozostało 3 dni!
16.11.12 Hunter w CK Wiatrak
16-11-2012 - 16-11-2012, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

16.11.12 :: HUNTER w klubie CK Wiatrak – koncert promujący nową płytę „Królestwo”. Hunterowi będą towarzyszyć czeski zespół Orchidea oraz nasz rodzimy Eier.

„Królestwo” – to tytuł najnowszej płyty Huntera. Tym razem zespół z pełną świadomością postanowił przekroczyć wszelkie dotychczasowe granice i nagrać płytę studyjną - poza studiem. Materiał został zarejestrowany w leśnej mazurskiej stodole, w domu z bali i w głębokiej piwnicy szczycieńskiego MDK-u, gdzie blisko 30 lat temu powstał Hunter. Dzięki temu płyta zyskała niepowtarzalny dźwięk, przestrzeń i klimat. Pełna magii zarówno muzycznie jak i tekstowo stanowi krok milowy w dotychczasowej dyskografii i być może stanie się pierwszą częścią zapisu tych wydarzeń, ponieważ podczas tej sesji zostało nagranych blisko 20 utworów. W czasie burzy, deszczu i wiatru, w świetle księżyca i słońca powstały utwory poruszające i pełne kontrastów. Dodatkowo pełne odgłosów mazurskiej natury, które zarejestrowały mikrofony. Gościnnie zaśpiewał chór i wszechobecne ptaki.

Wydawcą płyty jest sam zespół, dystrybucję powierzając firmie MYSTIC PRODUCTION. Za produkcje muzyczną odpowiedzialni są Andrzej AKA Karp oraz Paweł DRAK Grzegorczyk. Mix i mastering, jak przy poprzedniej płycie HellWood, powierzono Jackowi Miłaszewskiemu (Chimp Studio). Wracając do tradycji poprzednich płyt ( MedeiS, i T.E.L.I…) okładkę i grafikę płyty wykonali członkowie zespołu - DRAK i PIT - ilustrując każdy tekst odpowiadającym mu obrazem. Teksty inspirowało jak zwykle życie. Pojawiły się miejscami również tematy filmowe, będące jednak tylko punktem wyjścia do odzwierciedlenia ich w życiu codziennym. Jednak po raz pierwszy wpływ na teksty miały także książki. Tematycznie i muzycznie podzielono „Królestwo” na dwie części – Wojna i Pokój. Hunter podjął swoim zwyczajem tematy bolesne i trudne, tym razem jednak w nieco inny sposób niż zwykle. Muzycznie płyta jest z jednej strony syntezą a z drugiej dużą zmianą i rozwinięciem tego co zawierały wydawnictwa poprzednie. Bardzo energetyczne, zróznicowane i konkretne w formie utwory mają szansę stać się koncertowymi kilerami o czym będzie można się przekonać podczas koncertów na trasie promującej już od 4 listopada „Królestwo”. Szczegóły i informacje można znaleźć na stornie oficjalnej zespołu www. Hunter.art.pl oraz na FaceBooku.

SUPPORT: ORCHIDEA ( CZECHY) + EIER ( PL)

www.bandzone.cz/orchidea
http://www.facebook.com/pages/ORCHIDEA/233244435291

http://www.eier.pl/
http://www.facebook.com/eierband

Piątek, start: 19:00

Wejście do klubu od godz: 18:30

Bilety:
35 zł- przedsprzedaż
40 zł - w dniukoncertu
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.