Dzisiaj jest 23 maja. Już jutro weekend!
17.11.12 Bakshish w CK Wiatrak
17-11-2012 - 17-11-2012, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

17 listopada koncert BAKSHISH w klubie CK Wiatrak . Legendarny Bakshish celebrując swoje 30-lecie promuje swój najnowszy album "4Iver" , którego premiera w październiku 2012 !

Minęło już 12 lat od momentu ukazania się ostatniej płyty zespołu Bakshish zatytułowanej „B-3”, która szybko zyskała miano klasyki polskiego reggae. Przez te 12 lat byliśmy świadkami wielu zdarzeń, przemian na świecie, co również miało odzwierciedlenie, przełożenie na zespół.

Trzon zespołu stanowi Jarek ”Jarex” Kowalczyk, Mariusz „ Mario Tolo” Litner i Monika Biczysko .

Bakshish ponownie stał się zespołem z Opolszczyzny i zaprosił do współpracy muzyków z tego regionu: Damiana Poprawę, Grzegorza Sulikowskiego, Radosława Wociala i Krzysztofa Niedźwieckiego ( mały wyjątek Częstochowa). Rozpoczęły się regularne próby, koncerty, a co najważniejsze w działalności zespołu praca nad nowymi utworami i nową płytą.

„4 I-ver” to czwarty oficjalny i autorski album zespołu, tak bardzo wyczekiwany przez fanów i środowisko muzyczne, będzie miał ogólnopolską premierę w październiku 2012 r . w 30 -ta rocznice działalności zespołu.

„4Iver”. Nowa płyta na nowe czasy . Na płycie znajdują się kompozycje utrzymane w klimacie dub-reggae-soul-jazz.

Zespół słynie z odważnych eksperymentów muzycznych połączeń i pozornie odległych podróży stylistycznych.

Album został nagrany w studio "M"PR Radia Opole i dokończony w domowym studio Radka Wociala. , którego obok Krzysztofa Niedźwieckiego zaprosił JareX do współprodukcji. Jak można się było spodziewać to trio poddało się materiałowi muzycznemu ze wzajemnością. Do finalnego mixu i zakończenia produkcji materiału zaangażowano ekipę częstochowskiego studia Radioaktywni!

SOBOTA, GODZ; 19.30

WEJŚCIE DO KLUBU OD GODZ: 19.00

Bilety:
20 zł- przedsprzedaż
25 zł- w dniu koncertu
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.