Dzisiaj jest 21 maja. Do weekendu pozostało 3 dni!
23.11.12 Akurat, Absynth
23-11-2012 - 23-11-2012, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

FESTIWAL ABSURDALIA 2012

zagrają:
AKURAT
ABSYNTH
+ zespoły zakwalifikowane do konkursu.

Absurd od zawsze zastanawiał, fascynował i skłaniał do refleksji. Dlaczego? – ponieważ jest czymś ponadczasowym, wyjątkowym, co wymyka się wszelkim definicjom, ma niewyczerpany potencjał, wiele nieodkrytych stron, które wciąż nas zdumiewają ukazując całe jego bogactwo,a przy tym jest tak bliski i obecny w niemal każdej chwili naszego życia.

Absurd nie jest czymś gotowym, statycznym, dokonanym, ale działaniem w toku, trendem o całym wachlarzu możliwości, czymś, co ma wiele twarzy, co poznajemy z różnych stron i wciąż nas zaskakuje – w gruncie rzeczy i wbrew wielu głosom – bardzo często pozytywnie.

Absurd bowiem rodzi się na ogół z paradoksalnych, czasem zadziwiających i nieprawdopodobnych, a czasem mrożących krew w żyłach sytuacji, jakie napotykamy w różnych momentach naszego życia. Warto zatem czerpać z pozytywnych odczuć, jego niezwykle interesującej i wartościowej strony, co daje nam możliwości odkrycia i zgłębienia solidnych fundamentów, na gruncie których pojmowany jako twórcze wyrażanie siebie, zyskuje swój wewnętrzny sens i logikę, a tym samym prowadzi do rozwoju abstrakcji. Doskonałym momentem do tego, aby udowodnić, iż absurd daje wyśmienite warunki inspiracji oraz zapewnia szerokie pole interpretacyjne, dzięki czemu staje się cennym i pożądanym wśród artystów motywem przewodnim, jest czwarta już edycja Festiwalu Kultury Absurdalnej Absurdalia 2012, który odbędzie się w terminie 17 – 24 listopada 2012.

Zeszłoroczna edycja projektu realizowanego przez Europejskie Forum Studentów AEGEE Katowice, a w jej ramach występy gwiazd takich jak Mateusz Damięcki, Dariusz Wiktorowicz czy Michał Kempa, ogromne zainteresowanie wydarzeniami towarzyszącymi m.in. Absurdalną Grą Miejską, Tramwajadą czy Złombolami, wreszcie – niezwykle wysoki i wyrównany poziom artystów występujących w festiwalu – dowodzi popularności tematyki absurdu, a także ogromnego pola do działania na jego gruncie.

Absurdalia 2012 po raz kolejny stwarzają możliwość wyjścia z tłumu, zaistnienia i samorealizacji na oczach widowni, promocji siebie, swojej twórczości oraz szansę przełamania monotonnych i mało oryginalnych kanonów w 10 kategoriach tj.: taniec, slam poetycki, sztuka prozatorska, teatr, film, prace plastyczne, fotografia, kabaret oraz muzyka.

Podczas przeglądu muzycznego, który odbędzie się w Klubie Wiatrak 23 listopada 2012 r. oprócz zespołów zakwalifikowanych do konkursu zagrają zespoły AKURAT i ABSYNTH.

Zgłoszenia do poszczególnych przeglądów przyjmowane są do 15 października 2012 r. Szczegóły na stronie www.absurdalia.pl.

PIATEK, GODZ: 18.30

WEJSCIE DO KLUBU OD GODZ: 18.00

Bilety:
25 zł - przedsprzedaż
30 zł - w dniu koncertu
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.