Dzisiaj jest 21 maja. Do weekendu pozostało 3 dni!
08.02.13 Bracia Figo Fagot
08-02-2013 - 08-02-2013, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

08.02.2013,piątek
godz:20.00

BRACIA FIGO FAGOT

Bracia Figo Fagot to muzyczne dziecko Bartosza Walaszka, szefa filmowej grupy GIT Produkcja, odpowiedzialnej za krótkie prześmiewcze filmiki emitowane na antenach telewizji 4 Fun TV czy ostatnio Rebel:TV. Projekt powstał na potrzeby telewizyjnego serialu "Kaliber 200 Volt", emitowanego w drugiej z wymienionych stacji. Duet wykonujący muzykę disco polo tworzony przez Walaszka z Piotrem Połeciem miał pozostać jedynie "fikcją literacką", jednak liczne apele telewidzów o przeniesienie Figo Fagot do rzeczywistości, sprawiły, że zespół naprawdę wydał płytę i grywa prawdziwe koncerty.

O dziwo okazało się, że "w realu" telewidzowie nie machnęli na Braci Figo Fagot ręką, a co więcej są skłonni wydać na twórczość prześmiewczego duetu disco polo realne, ciężko zarobione pieniądze.

Wydana w maju nakładem wytwórni SP Records płyta "Na bogatości" dotarła do siódmego miejsca na liście najchętniej kupowanych płyt w Polsce (OLIS) a i również miejsca koncertów braci Fagot zaskakują. Nie znajdziemy tu remiz, ani wiejskich dyskotek. Są za to tak duże i znaczące na muzycznych mapach miast kluby.

Bracia Figo Fagot, wypełnili na polskiej scenie muzycznej bardzo interesującą niszę - alternatywnego disco polo. Protoplastą tego quasi nurtu jest Tymon Tymański, któremu zawdzięczamy "Jesienną deprechę" zespołu Kury oraz ścieżkę dźwiękową do filmu "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego.

W swojej tradycyjnej formie, frywolne piosenki disco polo są zwyczajnie banalne, niczym bukiet plastikowych kwiatów z odpustu. W nowych, offowych szatach, zdają się zyskiwać zupełnie nowy koloryt. Tak jak w przypadku twórczości filmowej Emira Kusturicy czy płyt Gogol Bordello, wiejskość, folk i przaśność są tu jedynie konwencją i każdy odbiorca dobrze wie, że to "dla jaj".

Bardzo ciekawie twórczość zespołu Bracia Figo Fagot podsumowuje na stronie wytwórni SP Records wydawca albumu "Na bogatości" - Sławomir Pietrzak, pisząc: "jedynym, znanym mi, działającym w pełni punkowym zespołem w Polsce jest zespół BRACIA FIGO FAGOT. Każdy inny zespół nazywający się punkowym jest jedynie powtórką tego co już było muzycznie i wizerunkowo".

Piątek, start godz: 20:00

Wejście do klubu od godz. 19:30

Bilety:

25 zł- przedsprzedaż
30 zł – w dniu koncertu

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:

ZABRZE: Klub Wiatrak:
- zakup wprost ze strony klubowej za pośrednictwem systemu PayU ( płatne na konto, odbiór w dniu koncertu)
- w trakcie imprez oraz innych koncertów.
- w dniu koncertu od godz:19.30
ZABRZE: Music Centrum, DW.PKP.
GLIWICE: Czas, Zwycięstwa 1.
KATOWICE: All, Mickiewicza 14.
EVENTIM: cały kraj EMPik
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.