Dzisiaj jest 23 maja. Już jutro weekend!
16.03.13 Czesław Śpiewa
16-03-2013, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

16 marca CZESŁAW ŚPIEWA w Wiatraku.

Czesław Mozil urzeka swoją niepokorną szczerością i żywiołowością i jest jedną z najbarwniejszych artystycznych postaci, trudnych do ujęcia w jednolite ramy. Polska usłyszała o nim w 2008 roku kiedy „niczym diabeł wyskoczył z pudełka” i debiutanckim albumem „Debiut”, nagrany w Danii zawojował polską scenę muzyczną.

Kilka miesięcy wcześniej Czesław Mozil stał się jednym z pierwszych fenomenów polskiego MySpace gdzie poznał 17-letnią wówczas Jaśminę Parkitę, autorkę bardzo oryginalnej okładki płyty „Debiut”. Promująca krążek piosenka „Maszynka do świerkania” podbiła listy przebojów, zajmując m.in. pierwsze miejsce w radiowej „Trójce”. Hit „chłopca z akordeonem” skradł również serce polskim internautom zdobywając na portalu YouTube wynik 10 mln odsłon.
Przewrotna poetyka tekstów, pisanych wraz z internautami przez Michała Zabłockiego oraz balansujące na pograniczu kabaretu, punka i folku aranżacje muzyczne, okazały się idealną receptą na sukces. Entuzjastyczne przyjęcie przez polskich słuchaczy projektu Czesław Śpiewa pociągnęło za sobą uznanie w branży muzycznej. Podczas trasy koncertowej sale pękały w szwach. Album dwukrotnie pokrył się platyną i zagwarantował swoim twórcom trzy „Fryderyki”.


2010 rok to czas drugiego albumu zespołu. 12 kwietnia, w dniu urodzin Czesława, na półkach sklepów muzycznych pojawiła się płyta „POP”, kolejna nagrana z duńskimi przyjaciółmi jako Czesław Śpiewa. Krążek opatrzony prowokacyjnym tytułem obrazuje teatr współczesnej Polski, w którym sztuka i kicz występują na jednej scenie. Akordeon kontra orkiestra symfoniczna. Piosenki opowiadają o Polsce, klasie średniej zachłyśniętej zmianami, muzycznym szufladkowaniu, zanikającej miłości i nadziei. Jak to skwitował Marcin Flint, dziennikarz muzyczny „Życia Warszawy”: „Bohaterska jest walka Czesława by polski pop nosił w końcu znamiona kreatywności i nie był tworem sztucznym i ulizanym”.

Start godz: 20:00
Wejście do klubu od godz. 19:00

Bilety:
40 zł - przedsprzedaż
50 zł – w dniu koncertu
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.