Dzisiaj jest 22 maja. Do weekendu pozostało 2 dni!
07.09.13 The Bill
07-09-2013 - 07-09-2013, Zabrze (CK WIATRAK)
Dodał: andzia

www.wiatrak.art.pl

07.09.2013:: THE BILL ( POLSKA )
+ TORA TORA TORA (POLSKA)
+ FISHING STRIP ( SŁOWACJA )

7 września punkrockowa biba w Wiatraku.
Wystąpi The Bill, Tora Tora Tora oraz gość ze Słowacji FISHING STRIP.

THE BILL powstał w 1986 roku, choć jego "prototyp" działał już od 1984r. Od początku swego istnienia związany jest z Pionkami. W 1991 roku kapela nagrywa pierwsze demo.

Pochodząca z niego kompozycja "Wolność" okazała się numerem jeden rocznego podsumowania listy Radia Overground, a "Piosenka dla żołnierza" stała się hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tę prowadził sam Jurek Owsiak.
Jednocześnie ruszyła jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a THE BILL był jedną z pierwszych kapel, która włączyła się w tę akcję. Rok 1992 to przede wszystkim Jarocin i II Nagroda Publiczności, a zaraz potem ukazała się pierwsza płyta "The Biut". Nakład 60 tysięcy egzemplarzy uczynił ją najlepiej sprzedającą się w tym czasie płytą wydaną przez Polton.

W 1993 roku zespół "zaliczył" kolejny Jarocin i wydał kolejny krążek: "Początek końca". Kolejny rok i znów to samo. Tym razem album nosił tytuł "Sex & Roll". Jak nazwa sugeruje na płycie znalazło się dużo rock & rolla i sexu w różnych postaciach. W 1996 roku zespół zawiesił działalność, natomiast w 2000 roku ukazała się płyta "Daję Wam ogień", nagrana cztery lata wcześniej.

Jednocześnie firma Mega Czad wydała reedycję pierwszego albumu "The Biut", uzupełnioną o archiwalne utwory koncertowe z Jarocina. Od 2004 roku THE BILL aktywnie koncertuje w klubach całej Polski. W lutym 2007 swoją premierę miało piąte wydawnictwo formacji, zatytułowane "Niech Tańczą Aniołowie". Na wiosnę 2008 kapela była gościem ogólnopolskiej trasy PUNKY REGGAE live, jesienią 2008 wyruszyła na wspólną trasę z grupą LENIWIEC, pod szyldem: "Jesienne manewry w rytmach punk, reggae i ska".

W tym samym okresie nakładem Lou Rocked Boys na rynku pojawiła się kompilacja starszych nagrań zespołu, "Lekcja historii". W 2009 roku THE BILL zagrał jako jeden z głównych wykonawców na kolejnej edycji PRlive, natomiast na jesieni ukazała się najnowsza płyta (nagrana już w czteroosobowym składzie), zatytułowana "Historie prawdziwe".

Po serii tras koncertowych, w 2012 roku zespół zaczyna pracować nad nowym materiałem. Rok później w styczniu w Warszawskim Freeze Art Studio rozpoczynają się nagrania nowej płyty. Doskonała atmosfera w studio oraz rok ciężkiej pracy na próbach pozwalają bardzo sprawnie zarejestrować materiał.
Nowy album zatytułowany "8siem" miał swoją premierę wiosną 2013.

Skład zespołu:
Kefir - voc, git,
Gerard - bass, voc,
Artie - dr,
Sebek - git

Sobota, start godz: 19:00
Wejście do klubu od godz. 18:30

Bilety:
20 zł - przedsprzedaż
25 zł – w dniu koncertu
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.