Dzisiaj jest 29 września. Już jutro weekend!
"Noc misia" - PREMIE


Zobacz repertuar

Najbliższe wydarzenia:
brak
Dodał: scenawspolczesna

Boleść 2, Stara Prochoffnia
00-259 Warszawa
Tel.: 0-796550570;
E-mail: scenawspolczesna@gmail.com
http://www.scenamost.pl/

17 PAŹDZIERNIKA, O GODZ. 19:15 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH WIDZÓW NA PRAPREMIERĘ POLSKĄ SPEKTAKLU "NOC MISIA" W REŻ. SZYMON TURKIEWICZA.
„Noc Misia” - noc, która zdarza się raz na całe życie.
Pewnej nocy wydarzyło się coś, co wpłynęło na dalsze losy trójki przyjaciół...
Bohaterowie po latach spotykają się ponownie, aby wrócić do tamtych wydarzeń i przypomnieć sobie, co ukształtowało ich osobowość.
„Noc Misia”, hiszpańskiego dramatopisarza Ignacio del Moral`a to historia trójki przyjaciół, którzy w wieku 16 lat przesiadywali razem na podwórkowej ławce.
Na początku sztuki, bohaterowie spotykają się w swoim ulubionym miejscu: na podwórku.
Tym razem ich spotkanie, będzie początkiem całonocnej, bezcelowej i niebezpiecznej podróży, podczas której każdy z nich zmierzy się ze swoimi młodzieńczymi demonami.
Na spektakl zapraszamy wszystkich, którzy lubią wspominać ten niezwykły czas, gdy miało się naście lat, i będąc wolnym od trosk dorosłego życia, spędzało godziny z podwórkowymi przyjaciółmi.
Akcji scenicznej będzie towarzyszył komiks, który dzięki swojej plastyczności i specyfice przekazu, pogłębi wiedzę o bohaterach, przenosząc widzów w miejsca odwiedzane przez trzy miśki, podczas nocnej tułaczki po mieście.

Szymon Turkiewicz, reżyser spektaklu:
„Jednym z głównych zadań, które postanowiłem przed aktorami, to odszukanie w sobie tych specyficznych zachowań, które są charakterystyczne dla wieku 16-17 lat. Dużo rozmawialiśmy o tym, czy lubimy wracać do nasze przeszłości. Okazało się, że to wielka przyjemność odnaleźć w sobie tego nastolatka i wejść w jego fizyczność. Jest to coś w rodzaju vontrierowskiego spastykowania, które uwalnia bohaterów od schematów jakie narzuca im życie i mechanizmy społeczne. Staramy się uzyskać na scenie specyficzny rodzaj energii, gdy wszystkie kłótnie prowadzone były z niezwykłą zaciekłością, ale mimo różnic wszyscy lubili ze sobą przebywać.
Zabieramy widza w swego rodzaju podróż do przeszłości. To tak jakbyśmy nagle zobaczyli siebie w tamtym wieku, tak jakbyśmy oglądali komiks z nami w roli głównej: śmiejemy się z tego jak wyglądaliśmy, przypominamy sobie wszystkie szalone i ryzykowne akcje, ale także przypominamy sobie te nieprzyjemne zdarzenia, które spychamy do podświadomości. Myślę, że każdy z nas powinien wrócić do czasu, gdy kształtowała się jego osobowość i rozliczyć się z tym, co było dobre a co złe. Bohaterowie sztuki oczyszczają się z bolesnych wspomnień. Chciałbym aby widz przeszedł podobny proces i lepiej poznał siebie. ”
W postaci Enrique, Angela i Jamiego wcielają się aktorzy: Maciej Owczarzak, Magdalena Engelmajer i Sebastian Stankiewicz.
Premiera spektaklu przewidywana jest w połowie października na Scenie Współczesnej w Starej Prochowni.
Głosów: 0


Opinii: 0
Członków: 0
Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.